Rady a tipy

Rady a tipy jak správně pečovat o své nehty se objevují téměř v každém ženském časopisu a jsou také častým tématem všech žen. Ne každá si je však bere k srdci a řídí se jimi, především co se týče péče o nohy a nehty na nohou. Stejně jako každý jiný orgán i kůže trpí nedbalou péčí a zatěžováním, tím spíše, že ruce a nohy nám slouží jako nástroj. Pokud se navíc rozhodneme pro prodloužení nehtů gelovou či akrylovou modeláží, musíme se tím více snažit zejména o nehty pečovat.

Základem je mít, když ne přirozeně pevné, tak aspoň jinak zdravé nehty. Spousta zdravotních potíží se totiž promítne právě na nehtech. Nejčastější z nich jsou:

Celá řada skrytých potíží se dá ze stavu nehtů vyčíst a každá žena by na ně měla brát zřetel, než přistoupí k nehtové modeláži, která ač je dnes již šetrná, představuje přece jen pro nehet zátěž. Rady a tipy tak musí zahrnovat i upozornění před zbytečným poničením vlastních nehtů.

O gelové nehty není potřeba se nijak zvlášť starat, ale nějakou péči přeci jen potřebují. Rady a tipy, jak si udržet gelové nehtíky co nejdéle, zní:

Gelová modeláž může být nápomocná i při zpevňování nehtů, které se při každé příležitosti lámou a jsou roztřepené tím, že je prostě zafixují. Při hlubokém poranění nehtového lůžka či při potížích v důsledku špatného zdravotního stavu však ani to nemůže být dlouhodobým řešením. Rady a tipy profesionálních nehtových designérek či dokonce dermatologů neberte na lehkou váhu, rozhodně ví, co říkají.