Gelová technika modeláže nehtů

Gelová technika modeláže nehtů není za předpokladu kvalitních pomůcek a znalostí ničím obzvláště složitým. Trochu kumštu a zkušeností však přece jen nadto vyžaduje. Péče o gelové nehty však není náročná a spousta žen je zkouší i doma bez pomoci manikérky. Ke každé základní gelové modeláži nehtů s jejich prodlužováním je třeba:

Nejdůležitější částí celé modeláže je samotná příprava nehtu. Gelová technika modeláže nehtů vyžaduje nejprve důkladnou dezinfekci a obroušení povrchu nehtu tak, aby úplně ztratil svůj lesk. Úprava nehtu by pak měla zahrnovat hlavně zatlačení kůžičky a zbavení se záděrů a jiných nerovností.

U lepení tipů se objevuje často problém s odhadnutím potřebné dávky lepidla, proto volte raději menší množství. Nalepený nehet se pak zkrátí do gilotinou požadované délky a zabrousí buď do kulata, hranata nebo do špičky.

Gelová technika modeláže nehtů dále pokračuje nanášením gelu, a to podle toho, či je jedno nebo více fázový. Před aplikací gelu je dobré použít přípravek, který tip zcela odmastí, aby gel dokonale držel. Gel se nanáší vždy jen jedním tahem od kořene ke špičce nehtu, nikdy ne v obou směrech. První vrstva gelu by se měla nanést na střed tipu a zasahovat do stran k nehtovému lůžku. Druhá vrstva se naopak nanáší od středu tipu k jeho konci až úplně do krajů nehtu. Poslední vrstva pak pokryje celou plochu nehtu kromě okrajů. Mezi jednotlivými vrstvami se nehet vytvrzuje pod UV lampou, kdy je počet minut odvislý od tipu UV lampy.

Po nanesení a vytvrzení gelu končí gelová technika modeláže nehtů samotným zdobením v jakékoli podobě. Úpravu gelových nehtů se může týkat jak obyčejného barevného laku, tak nail artu či jiných složitých aplikací pro dekoraci nehtu.

Možné je také jednoduché potažení přírodního nehtu gelem, kdy se však už takový nehet neprodlužuje pomocí tipů jako u gelové modeláže. Tato alternativa je vhodná pro zdravé a krásně tvarované nehty, které gel šetrně zpevní a dodá atraktivní vzhled i bez dalšího zdobení, a to na dobu delší než obyčejný lak.