Gelové nehty

Po dlouhou dobu byla na výsluní nenápadná a jednoduchá, při tom však velmi elegantní manikúra, jež prezentovala především manikúra francouzská. V posledních době se však staly doslova hitem gelové nehty, tedy manikúra pomocí gelové modeláže, která nabízí ženám, aby dokonale podtrhly a zvýraznily svou osobnost či ozvláštnily důležité momenty a zapůsobily na své okolí.

Gelové nehty vycházejí ze systému modelace, který byl zapsán jako patent v dentální medicíně, a to jako světlem vytvrzovaný plast. Použití materiálů z medicíny se ukázalo jako šťastné, i když se gel ze začátku jevil sice jako velmi flexibilní materiál, avšak ne příliš kvalitní a dlouhotrvající. Technologický vývoj ale vše napravil a dnes se tento typ modeláže pokládá za velmi trvanlivý, pružný a odolný, nehledě na to, že mezi umělými působí gelové nehty nejpřirozeněji. Gelové nehty se dají nosit na nehtech jakýchkoli tvarů, je však nutné vědět, že na velmi oslabených nehtech nemusí tato modeláž držet.

Od ostatních typů manikúr se liší hlavně délkou nehtu a doby, po níž manikúru můžete nosit. Ta se pohybuje obvykle od 3 týdnů až po 1 měsíc, poté je vhodné gelové nehty doplnit na odrostlých místech a znovu je upravit do požadovaného tvaru. Vše záleží na přirozené rychlosti růstu vašich nehtů a zátěži, jaké nehty vystavujete. Důležitá je také kvalita odvedené manikúry, kterou vám spíše poskytne zkušená manikérka, než vaše vlastní domácí pokusy. Cena základní gelové modeláže se pohybuje od 500 – 700 Kč v závislosti na nehtovém studiu, kdy si navíc připlatíte další zdobící aplikace. Proto stále více žen volí domácí modeláže, s nimiž však má většina jen trápení, protože výsledek obvykle není podle jejich představ.

Gelové nehty mohou mít různorodý design. Více konzervativní ženy zvolí nejspíše standardní vzhled francouzské manikúry či jednoduchých barev pomocí speciálních laků na gely, jejichž barevná paleta je velice pestrá. Ty odvážnější se mohou chlubit nehty s nejrůznějšími aplikacemi, od kamínků, barevných zdobících prachů, 2D či 3D obrázků až po hotová umělecká díla v podobě Nail Artu, v němž se využívá hlavně fantazie. Vaše nehty pak mohou být jedinečné svou originalitou a krásou.