Péče o nohy

Protože nohy nejsou tak na odiv okolí, často na ně zapomínáme a zaměřujeme své úsilí i finance spíše na úpravu rukou. Péče o nohy je u většiny lidí nedostatečná či žádná, přitom nohy si naši pozornost velmi zaslouží. Jde o nejvíce zatěžovanou část těla, kde se navíc vyskytuje jen velmi málo mazových žláz, proto se tak snadno vysuší a kůže je na nich drsnější. Péče o nohy je důležitá především v období léta či plesové sezóny, kdy je zrohovatělá kůže pat a nedostatečná úprava nehtů skutečně vidět.

Jednoduchá pedikúra spočívá zejména v odstranění zrohovatělé kůže na patách a ztvrdlé kůže na ploskách nohou. Toho docílíme použitím pemzy či jiných brousků a aplikováním peelingu na chodidla, kterým se zbavíme odumřelé tvrdé kůže. Co se týče nehtů, zastřiháváme je do rovna, nejlépe pomocí kleštiček na nehty nohou. Nehtovou kůžičku stejně jako u rukou zatlačíme zpět k nehtovému lůžku. Velmi častým problémem je zarůstání nehtů, které často nedokážeme správně upravit, což může být občas velmi bolestivé. Občasná návštěva pedikérky takovým nepříjemnostem zabrání a ještě si odnesete cenné rady od odborníka.

Péče o nohy zahrnuje také lázně či masáže, které poslouží k odstranění únavy a nepříjemných otoků. Kůže se zvláční a snáze přijme hydratační krémy či balzámy. Pokud navíc trpíme nadměrným pocením nohou, na trhu je již celá řada pomocníků v podobě různých antiperspirantů či jiných přípravků, které regulují pocení, například od firmy Vichy. Některým z nás se také lehce tvoří bolestivé otoky a puchýře, kterým předejme vhodnou obuví či speciálními vložkami do bot proti otokům.

V případě dnes velmi oblíbené gelové modeláže na nehty nohou, hraje péče o nohy důležitou roli. Ani nejkrásnější gelová aplikace se totiž na nepěstěných nohou nebude nijak zvlášť vyjímat. Výhodou gelové modeláže na nohou je fakt, že nehty tady rostou pomaleji než na rukou, takže potěšení z krásných nehtů vám vydrží víc jak měsíc. I tady platí, že povrch nehtů musíme udržovat hladký, bez rýh a jiného poškození. Na nehty u nohou se totiž navíc často aplikují různé kamínky a třpytky, které by na nerovném povrchu nedržely.