Péče o ruce a nehty

Už velmi dlouho platí tvrzení, že ruce jsou naší vizitkou. Stejně jako obličej ruce nemůžeme při komunikaci s druhými nikam skrýt, neboť se také jejich pomocí vyjadřujeme. Vzhled a úprava nehtů o nás mnoho vypovídá, nehledě na to, že nehty zrcadlí také některé aspekty našeho zdravotního stavu. Péče o ruce a nehty dnes již není zdaleka jen otázkou žen. Pěstěný vzhled rukou vyvolává v druhých pocity serióznosti a kultivovanosti, což je u některých povolání naprosto nezbytné.

Pokud máme bezproblémovou pokožku na rukou a zdravé nehty, je základní péče o ruce a nehty velmi snadná. Spočívá v pravidelném mytí rukou a následném nanášení kvalitního krému podle typu kůže a potřeby. Člověk s citlivou kůží a sklonem ke kožním problémům samozřejmě potřebuje jinou kosmetiku než ostatní, především proto, že je jeho kůže alergická na určité přísady v mýdlech či krémech. I ruce potřebují dostatečnou hydrataci, zejména v období podzimu a zimy, kdy kůže praská a je vysušená chladem.

Péče o ruce a nehty je mnohem náročnější v případě, že máme nějaké kožní problémy či vlastníme nezdravé, slabé, často roztřepené nehty. Zde buď poradí váš kožní lékař, nebo postačí rada a péče manikérky. Správnými postupy při základní úpravě nehtů a nanášením speciálních výživných přípravků, lze i tento stav výrazně zlepšit. Nehty si totiž často oslabujeme samy nevhodným pilováním či používáním nešetrných laků či odlakovačů.

Pokud se připravujeme na modeláž nehtů gelovou technikou, je péče o ruce a nehty zvláště důležitá. Základním předpokladem pro nanesení gelu je rovný a hladký povrch nehtu bez zvrásnění a jakýchkoli rýh. Toho snadno dosáhnete jemnými pilníky a jejich tahem jedním směrem, nikdy ne ze strany na stranu. Předejte tak zbytečnému lámání a třepení. Ošetřujte pečlivě také kutikulu, což je nehtová kůžička, která se nejlépe zatlačí bříškem prstu či flanelem. Kůžičku nezastřihujte ani neodstraňujte žádným ostrým předmětem. Pře aplikací gelu nenechávejte své ruce příliš dlouho ve vodě a pro hrubší manuální práci používejte zásadně rukavice. Důležitá je přirozeně také hydratace celých rukou. Pravidelná důkladná péče o ruce a nehty se pro pochvalné pohledy okolí i vaši spokojenost jistě vyplatí.