Lepení umělých nehtů vs. gelová modeláž

Lepení umělých nehtů je dnes již poměrně stará záležitost. Poprvé si ženy mohly prodloužit své nehty těmi umělými tak, jak je známe dnes, už v 60. letech minulého století a to buď nehty pravými, nebo pomocí akrylového dentálního přípravku, který zcela náhodně nastartoval celý nehtový průmysl. Od té doby se technologie nezastavila a vyvíjely se stále lepší materiály pro účely nehtové designu.

Móda klasického lepení nehtů, která převládala dlouhé roky, byla dnes v oblasti profesionálního nehtového designu zcela nahrazena inovačními technikami, a to především velice módní gelovou modeláží pomocí UV gelu nebo akrylové modelace nehtů. Dá se říct, že dřívější tradiční nalepovací umělé nehty už nenabízí ve svých službách žádné nehtové studio. Přesto se však najdou ženy či dívky, jež nehodlají utrácet spoustu peněz za modeláže a umělé nehty si zakoupí jednoduše v drogerii. Většina z nich navíc nevidí podstatný rozdíl mezi lepením nehtů a modeláží nehtů.

Výhody a úskalí lepení umělých nehtů:

Ačkoli se jedná u obou případů o nehet umělý, prodlužování nehtů pomocí gelové modeláže má ve výhodách jasně navrch.

Ženy se často u lepení umělých nehtů podle zkušeností obrací na služby starého dobrého sekundového lepidla, namísto investice buď do profesionálních služeb či aspoň kvalitního speciálního kosmetického lepidla. Sekundové lepidlo může způsobit řadu komplikací, od oslabení a poničení vlastního nehtu až po bolestivé plísně. Umělé nehty se jeví v dnešních nabídkách manikúr jako nespolehlivé, nekvalitní, neekonomické a velmi neflexibilní.