Nail Art

Nail Art je v podstatě umělecká dekorace nehtů, která dokáže zpestřit jakýkoli typ manikúry, zejména se však využívá při gelové a akrylové modeláži nehtů. Oživí samozřejmě i přírodní nehty, ale tam musíme počítat s tím, že Nail Art nevydrží zdaleka tak dlouho. Oblíbený je zejména pro důležité události, jako jsou svatby, protože nehty vypadají netradičně a velmi nápadně.

Materiálů, kterých se při tomto zdobení nehtů používá, je celá řada a dá se říci, že se fantazii meze nekladou. Od kytiček, různě obtížných ornamentů a tiskátek, které se aplikují pod gel, aby výsledný efekt vzbuzoval dojem 3D, až po nejrůznější nálepky, práškové glitry, třpytky a kamínky. Všechny materiály najdete v široké škále barev a provedení, takže není obtížné sjednotit váš celkový vzhled v jednom stylu i pro více příležitostí.

Nail Art je v poslední době skutečným hitem, zvláště pro jeho nápaditost a originalitu. Velmi žádaný je obzvláště v letních měsících, kdy se kamínky, třpytky a jiné aplikace krásně vyjímají na nehtech u nohou. Protože jsou všude k dostání různé sady i jednotlivé aplikace, může se do zdobení pustit každá šikovná žena či dívka sama. Nemusí se zdaleka jednat o gelovou či akrylovou modeláž, zdobení v podobě Nail Artu ozvláštní třeba už dnes konzervativní francouzkou manikúru, která je lehce zvládnutelná i bez pomoci manikérky.

Techniky Nail Artu původně pochází z Ukrajiny, kde mají dlouholetou tradici. Samotný nehtový design probíhá ve třech fázích. Na nehty se nejdříve aplikuje vrstva laku, poté se akrylovými barvami namaluje motiv, což vyžaduje značnou kreativitu a zručnost v malování, a nakonec se použije některý 3D prvek. Nehtové designérky si většinou svou představu načrtnou na papír, teprve poté se pustí do malování nehtů. Nail Art poskytuje prostor pro tvořivost a velkou míru fantazie. Není divu, že se často pořádají úspěšné mezinárodní soutěže v Nail Artu, kde se jednotlivé nail designérky mohou pochlubit svým uměním. Zda se jedná o skutečné umění či kýč, posuďte sami, dojem nehtů zdobených Nail Artem je však velmi působivý.