Gelová modeláž na nohou

Skutečným hitem v oblasti pedikúry je bezpochyby gelová modeláž na nohou, kterou chce mít každá žena či dívka zejména v období léta a s ním spojených letních sandálků. Většina z nás nepřikládá zkrášlování nohou důležitost, protože nohy se po většinu roku skrývají v obuvi. Právě z toho důvodu si ale naše nohy zaslouží patřičnou péči, jež se vůbec nemusí týkat jen základní pedikúry. Gelová modeláž nohy neobyčejně zkrášlí a dodá vám patřičnou eleganci. Samozřejmé je sladit styl i barvu gelu s oblečením a hlavně s gelovou modeláží na rukou, aby byl celkový vzhled dokonalý.

Samotná technika modeláže se nijak neliší od té na rukách. Jediným rozdílem je časová náročnost, která je u nehtů na nohou značně nižší. Další podstatnou odlišností je fakt, že gelová modeláž na nohou je mnohem trvanlivější, a to v mnoha případech i více než 2 měsíce. Bez doplnění gelových nehtů na odrostlých místech vydrží gelová modeláž na nohou někdy i dvakrát déle než na rukou, jelikož na nohou rostou nehty pomaleji.

Pokud se rozhodnete zkrášlit své nehty u nohou, zajděte si 1 – 4 dny před modeláží na klasickou pedikúru, aby nohy byly připraveny pro konečnou úpravu. Podmínkou je přirozeně také mít zdravé nohy i nehty, což znamená netrpět plísněmi či poškozenou kutikulou. Jinak se dá gelová modeláž na nohou aplikovat téměř na jakýkoli typ nehtu, takže se dá touto metodou skrýt hodně nedokonalostí.

Nejoblíbenější je gelová modeláž na nohou na způsob francouzské manikúry, která vypadá velmi esteticky. Stejně jako u rukou se aplikuje bílý proužek a doplní se barevným gelem. Vedle toho je možné provést i ruční malbu a samozřejmě zdobení spoustou aplikací, mezi nimiž vedou především třpytky a kamínky. Možné je však téměř cokoli podle naší fantazie. Pokud máte nehezky tvarované nehty a máte dojem, že složité aplikace by pro vás nebyly zrovna ty pravé, zvolte jednoduchý vzhled jedné barvy. Gelové nehty dokážou zkrášlit i nedokonalé vlastní nehty u nohou a to téměř k nepoznání. Záleží však na kvalitním materiálu a práci pedikérky. Samozřejmostí je nezbytná pravidelná péče o své nohy.