Problémy s gelovými nehty

Ačkoli je modeláž nehtů pomocí gelů v současnosti nejlepší metodou, kterou vám nail design může nabídnout, vyskytují se časté problémy s gelovými nehty, a to zejména pustí-li se žena do práce sama. Nabídky k zakoupení domácích gelových sad lákají ženy z důvodu úspory času a hlavně financí, ale velmi často vedou většinou jen k nespokojenosti. Ženy jsou zoufalé a stejně se musí svěřit do rukou odborné manikérky, která musí napravit všechny škody.

Nejčastější problémy s gelovými nehty se točí kolem správného druhu UV lamp a gelů. Ne všechny UV lampy jsou stejně kvalitní nebo provádějí takovou práci, jakou chceme. Ženy obvykle trápí, že gel na jejich nehtech i po vytažení z UV lampy stále lepí a nedokážou odhadnout potřebnou dobu pro jeho vytvrzení v jednotlivých fázích nanášení. Nedostatečně vytvrzený gel pak puká nebo se na něm dělají bublinky a celá práce jde nazmar. Někdy dochází také k nepříjemným pocitům pálení při tvrzení. Příliš dlouhé vytvrzení gelu pak znamená zásadní poničení vlastního nehtu, což vyžaduje ozdravění nehtu a ne další pokusy o překrytí. Problémy s gelovými nehty mají také ty, jež nevědí, jak nehet správně pro modeláž připravit, zejména co se týče pilování a zabroušení nehtu.

Tyto problémy s gelovými nehty vycházejí především z neznalosti základní techniky modeláže, kterou správně odvede jen odborník. Ženy se potýkají se zničenými nehty, které se skrývají pod gelem. Ty se pak již na další modeláž jen těžko připravují a nekvalitními či nevhodnými přípravky je ještě více poškozujeme. Řešením jsou aplikace gelů přímo u nail designérek, jež nejlépe vědí jak na to a poradí. Možností je také absolvovat speciální kurzy, kde vás naučí vše, co je potřeba.

S problémy s gelovými nehty se však mohou setkat i ty, které dávají přednost rovnou odborné péči. Je to způsobeno tím, že jejich nehty jsou přirozeně příliš slabé a gel na nich prostě nedrží, jak by měl. Nehty se ničí a nesnesou takovou zátěž. I tady však existuje řešení a žena se nemusí ještě vzdát svých snů po krásných zdobených nehtech. Alternativou je dnes již velmi kvalitní akrylová modeláž, která nepřináší tolik potíží.