Akrylová technika modeláže nehtů

Těsně v závěsu za gelovou modeláží se dnes v oblíbenosti drží akrylová technika modeláže nehtů. Ta byla původně hitem v modeláži vůbec do té doby, než ji nahradila revoluční gelová technika. Používané gely však velmi citlivě reagují na zdravotní problémy žen a jsou mnohem náchylnější na mechanické poškození. Na základě stavu vašich nehtů, vašeho zdravotního stavu vůbec a vašeho povolání by měla zkušená designérka rozpoznat, zda jsou gelové nehty pro vás vhodné a upozornit na výhody a nevýhody. Ženy, jež se nemohou pyšnit přirozeně pevnými nehty, ale přesto touží po báječně vypadajících prodloužených nehtech, by měly zvolit spíše akryl než gel, i když výsledek nevypadá tak přirozeně.

Akrylová technika modeláže nehtů se od té gelové značně liší, a to nejen odlišným materiálem. Mnoho designérek dnes raději pracuje s gelem, protože je mnohem flexibilnější a práce s ním není tolik náročná. Rozdíl tkví hlavně v tom, že gel je již jako materiál předem připraven, zatímco akryl se míchá až při modeláži. Designérka musí mít spoustu zkušeností, neboť tekutina vzniklá smícháním pudru a liquidu hned tvrdne. Tvarování musí tedy probíhat velmi rychle, jinak se musí nehet odpilovávat. K prodlužování nehtů se používají stejně jako u gelů tipy, na něž se pak po nalepení nanáší akryl. Samozřejmá je i základní úprava nehtů, tedy zatlačení kůžičky a zapilování nehtu, aby nehtový tip správně držel.

Obrovskou výhodou akrylových nehtů je fakt, že jsou mnohem odolnější z důvodu rychlého tvrzení, což ocení hlavně ty, které často pracují manuálně. Ovšem akrylová technika modeláže nehtů má i velmi nepříjemné nevýhody. Tou zásadní je silný zápach, který budete cítit během nanášení, jenž může způsobovat až alergické reakce. I tuto skutečnost se však technologie snaží odstranit a v současnosti se již používají i UV akryly bez zápachu.

Akrylová technika modeláže nehtů má snad i další proti. Tvrdí se, že akryl není k vlastnímu nehtu příliš nezávadný. Gely jsou naopak vnímány jako nejšetrnější, protože poskytují nehtům více prodyšnosti. I takové domněnky jsou však již dnes jistě překonány vzrůstající technologickou úrovní.